Zegarek GPS – nie tylko dla biegaczy

Zegarek GPS to wygodne urządzenie, które możesz mieć zawsze przy sobie podczas biegania lub uprawiania innych sportów. Trzeba przyznać, że zegarki są szczególnie chętnie wykorzystywane właśnie przez miłośników joggingu, dlatego są czasem nazywane nawet zegarkami dla biegaczy. Równie dobrze jednak nadają się do pływania, jazdy na rowerze a nawet fitnessu. W jaki sposób zegarek może się przydać osobom uprawiającym inne formy aktywności niż bieg? W przypadku roweru odpowiedź jest oczywista. Zarówno śledzenie trasy, jak i funkcja trenera przydadzą się dokładnie w taki sam sposób jak podczas biegania. Po prostu mamy nieco większą prędkość. Warto jedynie nadmienić, że nie musisz się martwić o stan zegarka podczas ewentualnego upadku.

Zegarki mają solidne, grube szkło, są odporne na wstrząsy wynikające z jazdy po nierównym terenie, nie zaszkodzi im również przypadkowe draśnięcie. Jeśli więc sądziłeś, że lepiej nie zabierać kosztownego sprzętu na rower, czas zmienić zdanie. Zaskoczeniem może być natomiast fakt, że zegarek przyda się podczas aerobiku czy innej aktywności typu fitness. W tym wypadku kluczowy będzie pomiar tętna, który pozwoli na kontrolowanie intensywności treningu. Zegarek pomoże Ci w rozplanowaniu przerw i podpowie, co robić, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Ilość spalanej tkanki tłuszczowej i inne efekty treningu są zależne od intensywności. Zegarek pomoże Ci utrzymać optymalny poziom wysiłku.

Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, warto zapisać się na badania wydolnościowe, które pozwolą na określenie indywidualnych pułapów spalania.