Zegarek GPS i funkcja społecznościowa

Bieganie to nie tylko sposób na spalenie paru kalorii, ale również bycie częścią sportowej społeczności. Niektórzy lubią biegać samotnie, najlepiej w nocy po mało uczęszczanych trasach, inni umawiają się ze znajomymi, a wyniki treningu publikują w sieciach społecznościowych, by zasłużyć na lajki, szery i pochlebne komentarze. Ten drugi typ biegacza może wykorzystać funkcję społecznościową zegarków GPS.

Oprócz technicznej pomocy podczas biegu, zegarek zapewnia też interakcję z innymi biegającymi. Firmy produkujące zegarki, zakładają również portale biegowe, na które mogą logować się użytkownicy ich urządzeń. Dzięki temu możesz nawiązać znajomości z użytkownikami z całego kraju lub świata.

Poza tym, że można sobie porozmawiać na forum, portale dla biegaczy pozwalają też na lepsze zaplanowanie treningu lub skorzystanie z cennych porad. Na przykład możesz sięgnąć do bazy tras w danym mieście, dzięki czemu znajdziesz nowe ciekawe miejsca lub będziesz mógł swobodnie pobiegać w nowym miejscu na wakacjach lub po przeprowadzce. Trasy są oczywiście oceniane i komentowane.

To samo dotyczy dyskusji i publikacji wyników. Od innych biegaczy możesz się dowiedzieć, w jaki sposób poprawić rezultaty. Na forum znajdziesz amatorów i zawodowców – ci ostatni chętnie podzielą się fachową wiedzą.

Do tego dochodzi możliwość konkurowania. Podglądając czasy innych, możesz postawić sobie za cel osiągnięcie lepszego rezultatu. Funkcja społecznościowa to także wyzwania – na przykład przebiegnięcie określonej liczby kilometrów czy uzyskanie odpowiedniego czasu.