Słuchawka Bluetooth a bezpieczeństwo jazdy

Słuchawka Bluetooth może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo kierowcy z kilku powodów. Po pierwsze, ułatwia prowadzenie samej rozmowy. Gdy odbierasz telefon musisz go trzymać ręką przy uchu, a to oznacza, że do prowadzenia używasz tylko jednej ręki. I nie chodzi nawet o to, że prawidłowo kierownicę powinno się trzymać oburącz.

Spróbuj zredukować bieg, gdy masz do dyspozycji jedną rękę. Co zrobisz? Przełożysz smartfona do drugiej dłoni, a w tym czasie puścisz kierownicę? Takie dylematy, które trzeba rozwiązać w ciągu chwili zna każdy, komu zdarzyło się odbieranie telefonu w aucie. Jazda w taki sposób nie jest wygodna, jednak komfort nie jest najważniejszy. Gdy kombinujesz co zrobić z telefonem i jak kierować samochodem przy użyciu jednej ręki, a do tego prowadzisz rozmowę, nie pozostaje Ci zbyt wiele uwagi, którą możesz poświęcić na śledzenie drogi.

W końcu kierowca idealny nie powinien nawet rozmawiać z pasażerem w trakcie prowadzenia pojazdu. Zakładając, jednak że nie jesteśmy aż tak radykalni i pozwalamy sobie na konwersację, słuchawka Bluetooth będzie zdecydowanie pomocna. W jaki jeszcze sposób pozwala zachować bezpieczeństwo? Słuchawka sprawia, że w ogóle nie musisz zajmować się telefonem. Jeśli dostaniesz nowe połączenie, słuchawka zareaguje.

Może nawet odczytać SMS-a. Wszystko co musisz zrobić to nacisnąć jeden przycisk na urządzeniu przyczepionym do ucha. Żadnego szukania telefonu po kieszeniach czy odwracania wzroku na wyświetlacz. Nie da się rozmawiać przez telefon w aucie bezpieczniej niż ze słuchawką Bluetooth.