Rejestrator wideo do auta z USB

Wielką zaletą portu USB jest to, że stał się on tak powszechny. Prawie każde urządzenie elektroniczne jest dziś wyposażone w USB. W sklepach można dostać mnóstwo gadżetów z uniwersalnym portem, a niejednokrotnie znajduje się on nawet w sprzętach, których byśmy o to nie podejrzewali. Co powiesz na lampkę biurkową LED z portem USB do ładowania telefonu bez ładowarki? Skoro USB jest wszędzie, nie mogło go też zabraknąć w kamerkach do samochodów.

Większość modeli jest wyposażonych w to popularne wejście, ale przed zakupem warto upewnić się, że port faktycznie jest na pokładzie. Do czego może się przydać w przypadku rejestratora wideo do auta? Kamerki samochodowe mają za zadanie rejestrowanie obrazu z przodu auta oraz za tylną szybą. Film jest nagrywany na dysk urządzenia, kartę SD albo zewnętrzne urządzenie, np. pendrive’a.

Następnie takie filmy trzeba gdzieś zgrać. To jedna z sytuacji, w których USB bardzo się przyda. Wystarczy, że podłączysz kamerkę do komputera, a będziesz mógł zrzucić nagrania na dysk twardy peceta tak, jak robisz to w przypadku pendrive’a czy telefonu. Z tego samego względu przydatne może okazać się złącze Bluetooth.

W tym wypadku nie będziesz nawet potrzebować kabla. Port USB daje dużo więcej możliwości. Kolejną zaletą kamerek samochodowych z USB, jest możliwość podłączenia ich do komputera, by zastąpić kamerę znajdują się już w laptopie lub dodać rejestrator wideo do stacjonarnego PC. Wystarczy zainstalować urządzenie i można korzystać z kamery.