Przydatne funkcje nawigacji GPS

Producenci nawigacji GPS kopiują od siebie wzajemnie najciekawsze rozwiązania i w związku z tym w większości urządzeń znajdziesz podobne opcje, takie jak wybór trasy ekonomicznej, szybkiej lub łatwej. To samo dotyczy rozmaitych opcji dodatkowych.

Niemniej nie wszystkie ciekawe rozwiązania są standardem, więc warto zawsze dokładniej przyjrzeć się liście możliwości. Jednym z dodatków, który bardzo przyda się podczas jazdy w mieście jest asystent pasa ruchu.

Polega to na tym, że nawigacja podpowiada z wyprzedzeniem, który pas powinieneś zająć, aby najwygodniej wykonać kolejne manewry. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zorientować przed samym skrzyżowaniem, że lepiej byłoby stanąć na pasie obok albo wręcz, że pas, na którym stoisz jest tylko do jazdy prosto, podczas gdy planowałeś skręcać w prawo.

Asystent pasa ruchu rozwiązuje ten problem. Bardzo przydatna jest asysta nawigacji w przypadku parkowania.

Gdy jedziesz w nowe miejsce albo nawet podróżujesz po swoim mieście, szukanie parkingu może zająć wiele cennych minut. Asystent parkowania zna wszystkie parkingi w okolicy i od razu pokieruje Cię na najbliższe miejsce do wygodnego odstawienia auta.

Ciekawą opcją jest też tryb pieszego. Wiele osób po wyjściu z samochodu zabiera nawigację ze sobą, aby dalej poruszać się po mieście z interaktywną mapą, tyle że na własnych nogach.

Tryb pieszego jest dostosowany do tempa spacerowego i uwzględnia charakterystykę poruszania się po chodniku. Nawigacja nie będzie brać uwzględniać ruchu jednokierunkowego czy przypominać Ci o niebezpiecznych zakrętach.