Kamerka z przodu i z tyłu auta

Rejestracja obrazu to coraz bardziej popularne rozwiązanie i ten trend nie może dziwić, bo kamerki nie kosztują majątku, za to mogą uratować sporo gotówki w przypadku wątpliwości ubezpieczyciela czy policji. Na drodze dochodzi do różnych sytuacji, które nie zawsze są jasne. Czasem pomagają świadkowie, ale gdy ich brakuje a strona przeciwna nie chce przyznać się do winy, sprawę może uratować jedynie nagranie. Film warto nagrywać cały czas podczas jazdy autem. To nic, że pamięć urządzenia szybko się zapcha.

Zawsze stare, niepotrzebne nagrania możesz po prostu usunąć lub zgrać na dysk, jeśli uważasz, że kiedyś mogą się do czegoś przydać. Jednak oprócz nagrywania każdego kilometra, warto też pamiętać o nagrywaniu przodu i tyłu pojazdu. Najważniejsze rzeczy nie zawsze dzieją się z przodu. Może się zdarzyć, że dojdzie do wypadku za Tobą albo że kierowca, który doprowadzi do kolizji zachowywał się niebezpiecznie jeszcze zanim Cię wyprzedził. W takich sytuacjach dodatkowa kamera z tyłu będzie bardzo przydatna.

Praktycznym rozwiązaniem są rejestratory, które można powiesić na lusterku lub zamiast lustra. Zapewniają one doskonały widok zarówno na przednią, jak i tylną szybę. Dodatkowo istnieje możliwość podglądu z tylnej kamerki, co może na przykład przydać się podczas parkowania. Rejestracja obrazu z przodu i z tyłu pozwala na zachowanie nagrania z całości zdarzeń, które dzieją się na drodze. Dodatkowo wiele kamer jest wyposażonych w mikrofon, co może się przydać zwłaszcza wtedy, gdy wykorzystujemy samochód do przewozu osób.