Jakie możliwości dają zegarki GPS?

Zegarki GPS w dużej mierze przypominają popularne smartwatche, ale są lepiej dostosowane do potrzeb biegaczy, survivalowców i innych osób, którym zależy nie tyle na przeglądaniu internetu i rozmowach na Facebooku, co na kontrolowaniu położenia geograficznego i czasu. Zegarek GPS to znakomite rozwiązanie dla osób, które regularnie uprawiają sporty lub w inny sposób aktywnie spędzają czas. Na jakie funkcje możesz liczyć, gdy zakładasz na rękę tego rodzaju urządzenie? Podstawowa funkcja, jak sama nazwa wskazuje, to pokazywanie trasy.

Zegarek wyświetla drogę w podobny sposób jak wszystkie nawigacje GPS. Możesz na bieżąco śledzić przebieg trasy i kontrolować odległość, jaką udało Ci się pokonać. To pozwala na dokładniejsze prowadzenie treningu.

Możesz nie tylko zyskać podstawowe dane, ale też pozyskać szczegółowe informacje. Sprawdzaj na przykład czas na poszczególnych odcinkach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy utrzymujesz dobre tempo albo możesz dokładnie zaplanować trening – np.

ustalić sobie różne tempo na poszczególnych częściach trasy. Zegarek może też wiele kwestii rozwiązać za Ciebie. Nie musisz na przykład cały czas śledzić czasu.

Wiele zegarków ma funkcję kontrolowania tempa – urządzenie poinformuje Cię, gdy za bardzo zwolnisz. Będzie też wydawać komunikaty po przebiegnięciu kolejnych kilometrów lub innych określonych odcinków. Wszystkie czasy i odległości możesz zapisywać, by przeanalizować je ze spokojem w domu.

Pod uwagę możesz wziąć też pracę serca – wiele zegarków może współpracować z pulsometrami, dając Ci jeszcze dokładniejsze info na temat przebiegu treningu.